Олександр Долженков: Нова Верховна Рада повинна невідкладно скасувати неконституційний мовний закон

Олександр Долженков: Нова Верховна Рада повинна невідкладно скасувати неконституційний мовний закон

Депутати нової парламентської більшості повинні скасувати дискримінаційний закон про мову, а натомість ухвалити новий толерантний до мов національних меншин закон про державну мовну політику. Про це в ефірі телеканалу «НАШ» заявив народний депутат України VII і VIII скликань Олександр Долженков.

У червні 2019 року Олександр Долженков разом із Вадимом Новинським від імені 51 нардепа зробили подання до Конституційного Суду про визнання мовного закону таким, що суперечить Конституції.

За словами Долженкова, позиція ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ залишається незмінною: чинний мовний закон необхідно скасувати.

Екс-нардеп пояснив, що навіть ухвалення Закону про національні меншини, підготовку якого анонсував Володимир Зеленський, потребує докорінної зміни та скасування багатьох положень чинного мовного закону.

За його словами, закон про мову необхідно скасувати, адже він створює дискримінаційні умови для незастосування російської мови. «Я вважаю, що необхідно приймати закон про державну мовну політику, який охоплюватиме і питання функціонування державної мови, і забезпечуватиме законодавчі гарантії використання в інших сферах суспільного життя мов національних меншин», - зазначив політик.

Він підкреслив, що Україна ще в 2003 році ратифікувала Європейську хартію регіональних мов або мов меншин, і вона є невід’ємною складовою національного законодавства.

«Відповідно до цієї хартії Україна взяла на себе зобов’язання використовувати мови національних меншин не тільки в сфері книговидання, друкованих засобів масової інформації, а навіть в сфері судочинства на територіях компактного проживання національних меншин. Чи забезпечує наш мовний закон виконання зобов’язань, які взяла на себе Україна на рівні міжнародного договору? Однозначно ні. Тому не потрібно підігрувати, а тим більше обманювати виборців. Мовний закон має бути скасований», - резюмував Олександр Долженков.

03 вересня 2019 14:44
'site2018:subscribe.form' is not a component