Олександр Долженков: Експеримент влади з монетизації субсидій – продовження комунального геноциду

Олександр Долженков: Експеримент влади з монетизації субсидій – продовження комунального геноциду

Експеримент влади з монетизації субсидій є лише імітацією економічних та соціальних реформ, які приречені на провал. Таку думку висловив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександр Долженков.

За словами народного депутата, зміни порядку нарахування субсидій обернуться справжньою катастрофою для багатьох українських родин.

«За новими правилами, українці, які мають заборгованість понад 30 днів, можуть втратити пільги. Але більшість людей і так бідують. Тільки за минулий рік борги за комунальні послуги зросли на 23 млрд грн, до 55,6 млрд грн. Що це, якщо не продовження комунального геноциду?» - зазначив народний депутат.

На його думку, експеримент влади з монетизації пільг проблему неплатежів вирішити не здатний.

«Вдумайтеся - якщо в 2014 році на субсидії в бюджеті було передбачено 8,9 млрд грн, то в 2019 - 55,1 млрд грн, з них 20 млрд грн - в грошовій формі. В цілому, монетизація пільг - правильне рішення. Але зараз українці не готові до радикальних змін. Справа в тому, що система монетизації знаходиться в експериментальному стані. Це означає, що виникнуть численні збої, які спровокують виток соціальної незадоволеності. Крім того, існує чималий ризик того, що монетизація перетвориться на банальний механізм щодо скорочення кількості субсидіантів», - зазначив Олександр Долженков.

За його словами, влада приділяє більше уваги перерозподілу фінансових потоків, ніж розвитку реального сектора економіки та підвищенню добробуту українців.

«Те, що ми спостерігаємо сьогодні – це споживацьке ставлення тимчасових правителів при владі до ресурсів держави. Їх завдання - протриматися 1-2 виборчих терміни, вкрасти гроші - а далі, хоч трава не рости. Немає жодної адекватної та ефективної програми розвитку реального сектора економіки. За рахунок чого вони збираються наповнювати бюджет? Перерозподіляти суспільні блага - простіше, ніж заробляти», - зазначив парламентарій.

За його словами, в нинішньому вигляді експеримент з монетизації субсидій є імітацією економічних та соціальних реформ.

«Пільги повинні мати лише ті, хто в силу різних життєвих обставин дійсно не в змозі подбати про себе. Всім іншим необхідно не субсидії монетизувати, а дати можливість працювати, вести бізнес та повноцінно забезпечувати себе та свою сім'ю. Однак до тих пір, поки такі стимули не будуть запущені, держава повинна виконувати свою роль гаранта соціальних прав та свобод», - підкреслив народний депутат.

На думку опозиціонера, процедуру монетизації субсидій необхідно переглянути. «У нинішньому вигляді цей експеримент призведе тільки до поглиблення кризи неплатежів. Та й взагалі, думати потрібно не про субсидії, а про те, як зробити так, щоб у людей не було в них необхідності», - додав Олександр Долженков.

«Відразу після перемоги на виборах ОПОЗИЦІЙННИЙ БЛОК скасує всі божевільні реформи, які за п'ять років наплодила влада аферистів та дилетантів. Одне з пріоритетних завдань кандидата в Президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Олександра Вілкула - введення державного контролю над цінами на соціально значущі продукти харчування та приведення тарифів до обґрунтованого рівня. Люди повинні отримувати нормальні зарплати та пенсії, а держава - проводити відповідальну соціально-економічну політику. І тоді необхідність у субсидіях просто відпаде», - підкреслив Олександр Долженков.

08 лютого 2019 10:30
'site2018:subscribe.form' is not a component