7 позовів проти колишніх соратників: команда самовисуванця Бойка затято намагається завадити Вілкулу стати кандидатом в президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

7 позовів проти колишніх соратників: команда самовисуванця Бойка затято намагається завадити Вілкулу стати кандидатом в президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ

Команда виключеного з ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Юрія Бойка подала вже сім однотипних позовів до суду проти своїх колишніх соратників. «Судовим спамом» вигнанці намагаються завадити висуненню Олександра Вілкула кандидатом в президенти від партії «ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК».

Механізм простий: до суду надходять кілька однакових позовів, тому хоча б один з них через автоматичну систему потрапляє до «потрібного» судді, а вже з його подачі - партії та Мінюсту на певний час забороняється вчиняти будь-які дії.

12 грудня, застосувавши схему «судового спаму», прибічники Бойка заблокували рішення останнього з’їзду ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. В новому позові вимагають від Мінюсту заборонити реєструвати будь-які політичні сили, які в назвах містять слова «Опозиційний блок», а ще відкликати посвідчення у вже існуючих та заборонити їм висувати кандидатів на президентських та парламентських виборах.

За словами політолога Костя Бондаренка, головна мета людей Бойка затягнути час та завадити колишнім однопартійцям висунути Олександра Вілкула кандидатом в президенти від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ. На переконання політичного експерта, жодного юридичного підґрунтя для виграшу справи немає.

«Є роз’яснення Верховного Суду України, який говорить про те, що при реєстрації нових політичних сил можливо використовувати частини назв інших політичних партій, якщо вони не дублюють дослівно… Є прецеденти, є роз’яснення Верховного Суду», - зауважив Кость Бондаренко. 
Політолог Андрій Золотарьов вважає, що без лояльності судів неможливо подати позов про заборону реєстраційних дій щодо політичної партії.

«Зрозуміло, що не отримавши твердих гарантій судової системи, лояльності судів - неможливо подати позов про заборону реєстраційних дій щодо ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, про заборону використання назви «Опозиційний блок». Проте ось ці позови приймаються», - зауважив експерт.

Нагадаємо, Юрія Бойка виключили з фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ восени, після того, як він раптово виголосив намір йти у Президенти без підтримки однопартійців та оголосив про створення Опозиційної платформи «За життя», тим самим розколовши ряди опозиції. Більшість однопартійців рішення Бойка засудила.

За останніми соціологічними дослідженнями Фонду «Українська політика», Олександр Вілкул уже на дві десятих відсотка випереджає свого колишнього колегу по фракції Юрія Бойка.


18 січня 2019 20:16
'site2018:subscribe.form' is not a component