10 тисяч смертей на рік: Сергій Матвієнков закликав українців відповідально ставитися до профілактики туберкульозу

10 тисяч смертей на рік: Сергій Матвієнков закликав українців відповідально ставитися до профілактики туберкульозу

Щорічно через туберкульоз Україна втрачає 10 тисяч громадян. Поширення цієї хвороби – наслідок бездумних перетворень в українській медицині. Реформа позбавляє можливості отримати якісне та своєчасне лікування. Особливо це стосується пацієнтів, які не мають коштів для того, щоб оплатити медичні послуги, заявив народний депутат від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Сергій Матвієнков.

За його словами, туберкульоз є провідною причиною смертності від інфекційних хвороб у світі. В Україні ця хвороба давно вважалася підконтрольною та виліковною, однак тепер знову захоплює все більше українців.

«Як свідчать лікарі, без відповідного лікування, людина, хвора на активну форму туберкульозу, щорічно може заразити в середньому 10-15 осіб. За статистикою, щодня від цієї виліковної хвороби помирає майже 4 500 осіб, а майже 30 000 людей захворюють нею. Україна через цю хворобу щорічно втрачає 10 тисяч чоловік. Але якщо раніше туберкульоз був хворобою, яка охоплює людей, які ведуть асоціальний спосіб життя, то зараз на туберкульоз хворіють і українці з цілком благополучних сімей», - написав політик на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, захворювання, яке давно вважалося підконтрольним та виліковним, знову захоплює все більше й більше українців. Причина того – не тільки зниження загального рівня життя, що приводить до відсутності хорошого харчування та якості життя. 

«Важливу роль відіграє практично ліквідація контролю, профілактики та лікування хворих на туберкульоз, особливо в активній формі. Реформа системи охорони здоров'я, при всій декларованій користі, за фактом позбавляє можливості лікуватися пацієнтів, які не мають коштів. А зростання безробіття, через яке люди не беруть лікарняні листи, боячись втратити роботу, тільки погіршує ситуацію», - зазначив народний депутат.

За словами Матвієнкова, держава повинна звернути більш пильну увагу на зростання і поширення туберкульозу та вжити дієвих заходів, щоб зупинити поширення хвороби. «А враховуючи, що в нашій країні- «порятунком потопаючих займаються самі потопаючі» - закликаю своєчасно проходити флюорографічне обстеження, яке допоможе виявити хворобу вчасно і попередити подальше поширення інфекції», - підсумував опозиціонер.

Довідково

У 2018 році в Маріуполі зареєстровано 374 нових випадки туберкульозу та 70 - його рецидивів. Середній вік пацієнтів 30-40. У 2018 році в Маріуполі було зафіксовано два випадки туберкульозу у дітей, чотири у підлітків і 49 смертей від туберкульозу серед дорослих. А на початок нинішнього року в Маріуполі на диспансерному обліку перебувають 526 хворих з активною формою туберкульозу. Ця статистика не може не насторожувати.

24 березня 2019 15:11
'site2018:subscribe.form' is not a component