Вадим Новинський висловив надію, що зустріч в Нормандському форматі в грудні буде фінальною

Вадим Новинський висловив надію, що зустріч в Нормандському форматі в грудні буде фінальною

Зустріч лідерів країн Нормандської четвірки в грудні 2019 року може стати фінальною в питанні мирного врегулювання. Таку думку висловив народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань реінтеграції Донбасу Вадим Новинський.

Парламентарій нагадав, що попередня зустріч лідерів країн Нормандської четвірки відбулася 19 грудня 2016 року в Берліні. А відсутність прогресу в мирних переговорах за минулі три роки пов'язана виключно з позицією минулої влади.

«Європа бачила, що попередній президент Петро Порошенко не був налаштований на врегулюванні конфлікту, що війна - це його порядок денний. А протистояння з Росією було його умовою утримання при владі. Тому з тих пір не вдалося досягти прогресу в переговорах, як і не було причин проводити беззмістовні засідання в Нормандському форматі. Сьогоднішні дії влади свідчать про те, що є шанс на зміну ситуації. Важливою умовою для ефективності Нормандської зустрічі в Парижі в грудні буде серйозна позиція і конкретика від чинного президента Володимира Зеленського. Від цього залежить, наскільки Нормандський формат підходить до логічного завершення, чи зможе ця зустріч стати фінальною перед стійким досягненням миру», - підкреслив Вадим Новинський.

Як зазначив народний депутат, для України важливо в рамках нормандської зустрічі досягти підписання конкретного документа, де будуть зафіксовані досягнуті домовленості та зобов'язання сторін.

«Засідання можна буде вважати ефективним, якщо за його результатами учасники вийдуть на конкретний документ - угоду, план, - в якому будуть дані взаємні гарантії щодо виконання взятих раніше зобов'язань щодо припинення військових дій, відновлення державного кордону України і допомоги Україні в подоланні наслідків війни. Головне: це повинен бути документ, обов'язковий до виконання. Прогресу в Нормандських переговорах сьогодні чекають мільйони українців, які страждають від війни. Для всіх нас ця зустріч важлива як шанс на встановлення стійкого миру і шлях до загального примирення», - вважає Вадим Новинський.

09 грудня 2019 17:26
'site2018:subscribe.form' is not a component