Вадим Новинський запропонував нову редакцію закону про особливий статус Донбасу

Вадим Новинський запропонував нову редакцію закону про особливий статус Донбасу

Народний депутат Вадим Новинський запропонував новий варіант закону «Про особливості управління окремими районами Донецької та Луганської областей». Відповідний законопроект члена Комітету Верховної Ради з захисту прав людини та реінтеграції Донбасу зареєстрований в парламенті під №1099.

Документом пропонується створити на тимчасово непідконтрольних територіях Донецької та Луганської Міжобласне Територіальне об'єднання Донбас (МТО Донбас).

У законопроекті наголошується, що МТО Донбас утворюється тимчасово і не є самостійним суб'єктом системи адміністративно-територіального устрою України.

Передбачається, що МТО Донбас матиме статус міжобласного об'єднання.

Також законопроект деталізує порядок діяльності органів місцевої влади в рамках МТО Донбас.

Зокрема, пропонується створення вищого представницького органу влади в МТО Донбас - представницькі збори МТО Донбас, для здійснення представницьких, нормотворчих та контрольних функцій.

І створення виконавчого органу влади в МТО Донбас - Виконавчого Комітету для здійснення виконавчих функцій. Законопроект передбачає можливість створення загонів народної міліції з охорони громадського порядку МТО Донбас. А також питання проведення місцевих виборів.

«31 грудня закінчується дія закону «Про особливості управління в окремих районах Донецької та Луганської областей». Зараз з боку влади багато очікувань покладається на майбутню зустріч лідерів країн в нормандському форматі. І прийняття нової редакції цього закону прив'язується до дати саміту. Я вважаю, що український парламент вже сьогодні повинен працювати над спільною позицією, обговорювати і пропонувати готову модель для роботи органів місцевого самоврядування на Донбасі, з урахуванням нинішніх політичних реалій. Шукати політичний компроміс по законодавству про особливості місцевого самоврядування та концепції виборів на Донбасі і в такий спосіб - виконати свої зобов'язання згідно з Мінським домовленостями», - сказав Вадим Новинський.

І нагадав, що Мінські домовленості сформулювали досить чітку дорожню карту досягнення миру на Донбасі, в країні і в регіоні.

«Припинення вогню, в чому вже спостерігаються певні успіхи, прийняття необхідних законів, надання Донбасу особливого статусу в рамках України, проведення виборів, повернення Україні контролю над всією протяжністю державного кордону. Альтернативи Мінським угодами на сьогодні немає, тому вже сьогодні ми повинні обговорювати в парламенті пропозиції щодо змін до законодавства, щоб досягти прогресу в мирному врегулюванні», - підкреслив народний депутат.

09 грудня 2019 17:01
'site2018:subscribe.form' is not a component