Володимир Пилипенко назвав три першочергові законопроекти, які внесе ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК для вирішення проблем соціальної сфери

Володимир Пилипенко назвав три першочергові законопроекти, які внесе ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК для вирішення проблем соціальної сфери

Верховна Рада IX скликання має почати свою роботу із виправлення помилок останніх років у соціальній сфері. Про це у ефірі телеканалу «ZIK» розповів Володимир Пилипенко (ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК).

Він наголосив, що сьогодні вже напрацьований пакет законопроектів для реформування «соціалки». Першочергові з них – підвищення виплат при народженні дитини, перерахунок зарплат бюджетникам та законопроект про повернення соцгарантій чорнобильцям.

«Є дуже багато напрацювань по підвищенню соціальних стандартів, зокрема мною особисто розроблений законопроект про збільшення розміру допомоги при народженні дитини. Пам’ятаєте, колись в нас розмір такої допомоги був диференційований. Тобто, чим більше дітей народжувалось у родині, тим більшою була державна допомога. Сьогодні неможливо прожити на існуючу виплату на дитину менше ніж 1000 грн на місяць. Такий законопроект необхідний для захисту всіх молодих сімей, щоб вони почувалися в безпеці», – сказав Володимир Пилипенко.

Другою ініціативою, за його словами, є законопроект про зміну системи нарахування зарплат бюджетникам та обрахування розміру їх окладів від мінімальної зарплати.

«Це потрібно зробити для того, щоб повернути, нарешті, достойну заробітну плату працівникам бюджетних установ, щоб вони отримували ту зарплату, на яку заслуговують своєю роботою. А в нас виходить, що зарплата лікаря-хірурга майже 6 тисяч гривень, а зарплата керівника «Нафтогазу» – 30 чи 40 тисяч євро», – зазначив опозиціонер.

Третьою ініціативою з пакету соціальних ініціатив ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ політик назвав законопроект про повернення соціальних гарантій чорнобильцям.

«Сьогодні, незважаючи на те, що є рішення Конституційного Суду про скасування обмежень виплат для чорнобильців, які були «заморожені» у 2014-2015 роках, владою воно не виконується. Потрібно внести новий законопроект, він нами розроблений спільно з чорнобильськими організаціями, які нас підтримують. Ми будемо відстоювати повернення пільг і повернення стандартів для всіх категорій постраждалих від аварії на ЧАЕС», – додав Володимир Пилипенко.

12 червня 2019 13:40
'site2018:subscribe.form' is not a component