Ігор Шурма домігся відкриття кримінального провадження щодо чиновників, які не забезпечили лікарні життєво важливими медикаментами

Ігор Шурма домігся відкриття кримінального провадження щодо чиновників, які не забезпечили лікарні життєво важливими медикаментами

За депутатським запитом народного депутата від ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ Ігоря Шурми відкрито кримінальне провадження щодо покарання чиновників, які не забезпечили потреби лікарень в життєво важливих медикаментах.

Ігор Шурма в лютому цього року звернувся з запитами до Генеральної прокуратури та Національної поліції з метою притягнення до відповідальності винних у халатності та корупції у сфері державних закупівель лікарських препаратів і медичних виробів.

«Я вимагаю притягнути до відповідальності чиновників Кабміну та МОЗ, винних у невчасних поставках, нераціональному плануванні міжнародних закупівель, неефективному та безконтрольному використанні бюджетних коштів - тобто невиконанні своїх прямих функціональних обов'язків, що призвели до 1,5-2 річних затримок в забезпеченні лікарень життєво важливими медикаментами», - так відреагував Ігор Шурма на позбавлення владою громадян України у своєчасному доступі до необхідних лікарських препаратів та медичних засобів.

Народний депутат навів кричущі факти, що підтверджують його слова. Станом на 1 лютого 2019 року ще не завершені поставки в Україну лікарських препаратів та медвиробів за 2017 рік. Крім того, з 2015 по 2018 роки МОЗ для здійснення закупівель через міжнародні організації з державного бюджету виділено майже 18 млрд. грн., в тому числі в 2015 році - 2,2 млрд. грн., 2016 - 3,9 млрд. грн. 2017 - 6,0 млрд. грн., 2018 - 5,9 млрд. грн. У 2019 заплановано ще 6,6 млрд. грн.

Але, не дивлячись на такі обсяги фінансування, багато пацієнтів лікарень все одно вчасно не отримують оплачені державою ліки, оскільки їх поставки в Україну спізнюються на кілька років. Деякі з хворих, на жаль, помирають, так і не дочекавшись гарантованої державою медичної допомоги.

У відповідь на запит опозиціонера Національна поліція України повідомляє, що Печерським управлінням поліції здійснюється досудове розслідування окремого кримінального провадження за фактом неналежного виконання чиновниками Міністерства охорони здоров'я своїх службових обов'язків, яке відбилося на неефективному використанні бюджетних коштів у 2015-2017 роках при закупівлі лікарських засобів та медичних виробів.

20 May 2019 14:10
'site2018:subscribe.form' is not a component